Historia firmy

Grudzień 1988r. – Historia firmy APEX THERMO KING Sp. z o.o. rozpoczyna się od założenia Uspołecznionego Przedsiębiorstwa Wdrożeniowo-Usługowego APEX Sp. z o. o z siedzibą w Gdyni. Przedsiębiorstwo zajmowało się wdrażaniem nowych technologii oraz montażem i serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych w obiektach magazynowych i produkcyjnych. Jego założycielami byli m.in. Andrzej Urbański i Andrzej Soboczyński – późniejsi Prezesi Spółki..

1988

Sierpień 1992r. – Spółka nawiązuje współpracę z producentem samochodowych agregatów chłodniczych – firmą THERMO KING, jako PPH APEX Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. Dąbrowskiego 6. Od roku 1992 jest nieprzerwanie w światowej w sieci serwisowej THERMO KING jako jedni z pierwszych w Polsce, staje się propagatorem wiedzy i pionierem w instalowaniu urządzeń THERMO KING na pojazdach chłodniczych.

1992

Lipiec 1993r. – PPH APEX Sp. z o.o. podpisuje z firmą THERMO KING umowę na prowadzenie Afiliowanej Stacji Serwisowej w Gdańsku i zostaje włączone w światową sieć stacji ASO THERMO KING

1993

Rok 1995r. – Przyniósł zasadnicze zmiany w dynamicznym rozwoju firmy, która przyjęła nazwę Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. Zmiana nazwy (rebranding) wykorzystano do dalszego rozwoju i ekspansji. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe POLAGRA 1995, wśród stoisk, które przyciągały zdecydowanie uwagę profesjonalistów było Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o.

1995

Wrzesień 1997r. – C P Ch. APEX Sp. z o.o. otrzymuje status Autoryzowanego Service-Dealera THERMO KING. Pierwsze polskie pojazdy z agregatami THERMO KING w C P Ch. APEX

1997

Styczeń 1999 r. – THERMO KING podpisuje z C P Ch. APEX Sp. z o.o. pełną Umowę Dealerską, tj. „Sales and Service Dealer Agrement”. Oznaczało to dalsze rozszerzenie zakresu uprawnień o samodzielny import agregatów chłodniczych oraz uzyskanie prawa do kompleksowej obsługi serwisowej i handlowej w zakresie produktów THERMO KING na obszarze województw Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz dwóch powiatów województwa wielkopolskiego: pilskiego i złotowskiego.

1999

Październik 2000 r. – w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe POLAGRA 2000, Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. ponownie bierze udział i wystawia swoja ofertę

2000

30 Lipca 2004 r. – firma „APEX-THERMO KING” Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. J. Dąbrowskiego 6/1 została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000215077. Prezesem Zarządu został Andrzej Soboczyński.

2004

Lipiec 2004r. – Ze względu na kompetencje techniczne oraz wysoki stopień specjalizacji działalności powstaje APEX-THERMO KING Sp. z o.o., która przejmuje całość zagadnień związanych ze sprzedażą i serwisowaniem  agregatów chłodniczych do środków transportu THERMO KING. Ten rebranding nie był tylko inicjatywą zarządu, a elementem budowania wizerunku firmy i ujednolicania nazewnictwa i identyfikacji graficznej, oraz miał uzasadnienie w strategii i polityce marki nadrzędnej. THERMO KING jest marką szeroko rozpoznawalną na świecie, a używanie w nazwie firmy zwiększyło jej znajomość. Natomiast Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. kontynuuje kompletację pojazdów chłodniczych we współpracy z producentami nadwozi, konsekwentnie realizując założoną politykę rozwoju firmy w kierunku kompleksowej obsługi specjalistycznego sprzętu do przewozu produktów wymagających stabilnej temperatury podczas transportu, jest również oficjalnym dealerem i serwisem zabudów marki IGLOOCAR.

2004

Grudzień 2004 r. – APEX-THERMO KING Sp. z o. o. oraz C P Ch. APEX Sp. z o.o. celem poprawy jakości świadczonych usług, zmieniają lokalizację i przenoszą się z Gdańska do Gdyni na ul. Hutniczą 34.

2004

07 Grudnia 2004 r. – APEX-THERMO KING podpisuje z firmą “THERMO KING” Umowę Pełnego Dealera, tj. „SALES and SERVICE DEALER AGREEMENT nr 0344” na sprzedaż i obsługę serwisową agregatów chłodniczych do środków transportu marki THERMO KING oraz całą gamę produktów koncernu Ingersoll Rand

2004

Kwiecień 2006 r. – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów województwa Kuj. Pomorskiego, APEX-THERMO KING uruchomia nowy drugi Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Bydgoszczy.

2006

Marzec 2011 r. – APEX-THERMO KING poszerzyliśmy naszą działalność na woj. Warmińsko Mazurskie i uruchomiliśmy trzeci Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Olsztynie

2011

Czerwiec 2013 r. – Spółka APEX-THERMO KING dokonała zakupu gruntu pod budowę nowej siedziby firmy, w Gdańsku przy ul. Geodetów 18

2013

Listopad 2015r. – Rozpoczyna się budowa nowej siedziby i serwisu firmy APEX-THERMO KING na zakupionej działce. Przewidywany termin zakończenia budowy i przeniesienia firmy do nowych pomieszczeń w Gdańsku przy ul. Geodetów nr 18 – listopad 2016.

2015

Styczeń 2016r. – APEX-THERMO KING podpisuje Umowę Dealerską z firmą FRIGOBLOCK w związku z przejęciem tej firmy przez THERMO KING i włączeniem jej produktów do sprzedaży i serwisowania przez dotychczasowych dealerów THERMO KING

2016

Październik 2016r. –  Niebawem podamy oficjalną informację o zakończeniu budowy nowej siedziby i serwisu APEX -THERMO KING Sp. z o.o. Nowa lokalizacja serwisu , żeby spełniał on oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów.  

2016

28.11.2016 już jesteśmy w nowej siedzibie i serwisie APEX-THERMO KING, przeprowadzka do nowego obiektu zakończona! Inwestycja miała na celu stworzenie atrakcyjnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej, oraz silnej i ugruntowanej pozycji naszej Firmy na rynku, powiększenie majątku trwałego Spółki oraz wzrost i rozwój prowadzonej działalności. Nowa lokalizacja firmy APEX-THERMO KING Sp. z o.o. jest atrakcyjna pod względem logistycznym. Budynek i hala serwisowa powstały tuż przy Obwodnicy Trójmiasta, co gwarantuje dogodny i szybki dojazd. Nowy obiekt zapewnia pracownikom komfort pracy oraz wygodne zaplecze socjalne. Dziś APEX-THERMO KING może powitać Państwa w nowej siedzibie, która otwiera dla nas wszystkich nowe możliwości. Dzięki nowej hali serwisowej jesteśmy przygotowani na sprawną obsługę agregatów chłodniczych. Nowo rozbudowany dział serwisu w nowoczesne stanowiska operacyjne zapewnia szybkość napraw i sprawność reakcji serwisowej. Nasi Technicy korzystają także z szerokiego zaplecza technicznego, pozwalającego im testować dla klientów różne rozwiązania, konfiguracje agregatów chłodniczych. Znacznie rozbudował się także dział części zamiennych, ściśle współpracujący z serwisem, który oferuje szybką dostawę zamówionych części i podzespołów. Możemy z pełną świadomością powiedzieć, że jesteśmy gotowi na spełnianie kolejnych wizji i celów, które prowadzą nas do poszerzania grona zadowolonych klientów. Jednocześnie będzie nam miło witać Państwa w nowej siedzibie APEX-THERMO KING.

2016

  Z dniem 1-go czerwca 2018 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie warsztatów PKS ’u, przy ulicy Toruńskiej 147 w Bydgoszczy. Zmiana adresu Bydgoskiego serwisu APEX-THERMO KING  jest wynikiem naszego stałego doskonalenia jakości usług świadczonych przez naszą firmę. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej dostępności punktów serwisu dla naszych klientów, aby w ten sposób zapewnić im najwyższej jakości obsługę w zasięgu ręki i maksymalizować dyspozycyjność ich pojazdów, a tym samym przyczyniać się do sukcesu naszych klientów. Serwis w nowej lokalizacji będzie świadczyć  także ten sam szeroki zakres wysokiej jakości usług serwisu mobilnych agregatów chłodniczych

2018

Z dniem 3-go czerwca 2019 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowych pomieszczeniach, przy ulicy Lubelskiej 44E w Olsztynie. Zmiany w serwisie  Thermo King Olsztyn objęły kilka miejsc: zmodernizowanej hali serwisowej warsztatu i magazynu części zamiennych, oraz podnieśliśmy standard pomieszczeń socjalno-biurowych, by pobyt w nich był jak najbardziej przyjazny dla naszych klientów. Każda modernizacja czy rozbudowa naszego serwisu, ma dla nas ogromne znaczenie, wiemy, że przeznaczane środki przekładają się na poprawę obsługi klienta. Serwis w nowej lokalizacji będzie dalej świadczyć  ten sam szeroki zakres wysokiej jakości naszych usług.

2019